سبد خرید 0

وبلاگ

بیمه اموال

بیمه اموال

به تحلیل بیمه اموال در سایت آکادمی بیمه می پردازیم .

بیمه اموال یا property insurance

تنوع اموال ما در دنیای کنونی روز به روز بیشتر میشود . همان طور که نگهداری از این اموال ، روز به روز سخت تر میشود و ممکن است این قبیل اموال در اثر خطرات و سوانح از بین روند یا آسیب ببینند ، لازم است تدابیری بیاندیشم که این خسارت را به حداقل رسانده و یا جبران کنیم . در این شرایط بیمه کردن اموال از آینده نگرانه ترین اقدامات است که میتواند خسارت بیمه گذار را تا حدی جبران کند . این اموال شامل اتومبیل ، منزل مسکونی ، کارخانه ، محصولات کشاورزی و دامی و… میباشند .

بیشتر بخوانید
تفاوت انواع بیمه ها

این نکته لازم به ذکر است که بیمه گذار در پی سود جویی نبوده و آسیب عمدی به اموال خویش برای دریافت بیمه نزند . زیرا هدف از بیمه اموال ، جبران خسارت است نه کسب سود و این عمل سواستفاده از بیمه کننده است .

در ادامه به شرح انواعی از بیمه اموال می پردازیم .

بیشتر بخوانید : آموزش فروش بیمه

بیمه آتش سوزی

بیمه ی آتش سوزی همان طور که از نامش پیداست خسارات ناشی از آتش سوزی را پوشش می دهد . البته این بیمه شامل خسارات مالی است و خسارات جانی را پوشش نمی دهد .

این بیمه هم چنین در کنار پوشش دهی آتش سوزی و صاعقه و انفجار و… خسارات ناشی از برخی خطرات دیگر نظیر سیل ، زلزله ، طوفان ، خسارات ناشی از برف و باران  و… را نیز پوشش می دهد .

بیشتر بخوانید
مشاور تعیین کننده

بیشتر بخوانید : آموزش فروش بیمه عمر 

بیمه باربری

بیمه ی باربری تحت عناوین زیر به سه شاخه تقسم می شود :

  • بیمه ی حمل و نقل دریایی
  • بیمه ی حمل و نقل هوایی
  • بیمه ی حمل و نقل زمینی

این بیمه تامین کننده ی امنیت شغلی در کسب و کارهای وابسطه به صادرات و واردات است . در صورت از بین رفتن بخش یا تمام محصول بیمه گذار و یا برخی قوانین بین المللی در حمل و نقل ، بیمه گر خسارت اموال را پرداخت خواهد کرد .

بیشتر بخوانید
بیمه مسئولیت پزشکان

بیمه اموال

بیمه اتومبیل

بیمه گر به موجب بیمه بدنه موظف است هزینه های ناشی از سرقت خودر، آسیب به خودرو مثل شکستن شیشه و یا آتش سوزی و… را پرداخت کند . همچنین در تصادفات و با بررسی کارمندان بیمه ، تمام یا بخشی از هزینه های اتومبیل خود و اشخاص دیگر را می پردازد .

همچنین دارنده ی اتومبیل وظیفه دارد بیمه ی شخص ثالث را ثبت نام کند . در صورتی که  شخصی غیر از راننده دچار آسیب شود ، بیمه گر خسارت آن شخص را پرداخت خواهد کرد .

حتما بخوانید : بازاریابی بیمه عمر 

بیمه کشتی

بیمه ی کشتی برای دارندگان کشتی این امکان را فراهم می کند که در صورت آسیب به بدنه ی کشتی ، سرقت کشتی ، آسیب به سرنشینان و شخص ثالث ، هزینه ها را پوشش می دهد . بیمه ی کشتی برای تمام شناوران اعم از کشتی باربری ، مسافر بری ، تفریحی و… خدمات ارایه می دهد .

بیشتر بخوانید
درآمد بیمه

بیمه هواپیما

بیمه ی هواپیما به تمام اجسام پرنده نظیر هواپیما ، هلی کوپتر و… خدمات ارایه می کند . این بیمه خسارات وارده بر بدنه ی هواپیما و همچنین خسارات شخص ثالث را پوشش می دهد .

بیمه پول

با رفتن بیمه گزار تحت پوشش بیمه ی پول ، بیمه گر متعهد می شود در صورت سرقت و یا از بین رفتن پول ، خسارت ناشی از آن را پرداخت کند . این بیمه به دو دسته ی پول در صندق و پول در گردش تقسیم می شود .

بیشتر بخوانید
بیمه کرونا

پول در گردش که ممکن است در اثر حمل و نقل دچار خسارت شود و پول در صندق که به صورت وجه نقد در بانکها نگه داری می شود و ممکن از در اثر سرقت مسلحانه و یا غیر مسلحانه و یا حتی بر اثر برخی حوادث طبیعی مثل آتش سوزی ، سیل ، انفجار و… از از بین برود .

بیشتر بدانید : اصول فروش بیمه عمر 

بیمه مهندسی

در واقع بیمه ی مهندسی از تنوع زیادی برخوردار است و از اصل های مهم پروژه های پیمانی و صنعتی است . بر اساس این بیمه اگر خسارتی به اموال و ابزار مهندسی وارد شود که وظیفه ی نگهداری آن با مهندسان بوده است ، بیمه گر این خسارت را بعد از اینکه توسط کارشناسان بیمه چک شد ، پرداخت می کند . از ویژگی های این بیمه این است که انواع دستگاه ها و پروژ ها و خطوط تولید می توانند تحت پوشش آن درآیند . همچنین حق بیمه برای بیمه گذار بستگی به نوع پروژه دارد و ممکن است بیمه گر مقدار بالایی برای یک پروژه ی پر ریسک درخواست کند .

  • بیمه تمام خطر پیمانکاران
  • بیمه تمام خطر نصب
  • بیمه تمام خطر مقاطعه کاران
  • بیمه فساد کالا در سردخانه
  • بیمه شکست ماشین آلات
  • بیمه تجهیزات برقی و الکترونیکی
  • بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران
بیشتر بخوانید
جرایم ستاره دار چیست

……………………………………………………………..

پیشنهاد مطالعه ی بیشتر :

بهترین بیمه عمر

بیمه عمر چیست ؟

…………………………………………………………….

بیمه دام و طیور

به علت عدم آگاهی از حوادث آینده ، بیمه ی دام و طیور برای کسانی که کسب و کار مربوط به دام و طیور دارند این آسودگی  خاطر را به وجود خواهد آورد که خسارات پوشش داده می شوند .

بیشتر بخوانید
بیمه کارگری

این نکته قابل ذکر است که همانند دیگر انواع بیمه ، در ایننجا نیز خسارت باید به صورت غیر عمدی باشد و در صورتی که خطایی انسانی ، همانند مصمومیت باعث تلف شدن حیوانات شود ، بیمه آن را پوشش نخواهد داد . برخی از این خسارات همانند بیماری و حوادث طبیعی مثل زلزله ، صاعقه و… هستند .

بیشتر بخوانید
شغل بیمه

حتما بخوانید : آموزش بازاریابی بیمه عمر 

بیمه نفت و انرژی

بیمه ی نفت و گاز و پتروشیمی ، ترکیبی جامع از بیمه های باربری ، آتش سوزی و مهندسی است . با توجه به ریسک کاری بالا در پالایشگاه ها و سکوهای نفتی و حمل و نقل و باربری سوخت ، این بیمه در صورت بروز حوادث پوشش  دهی خواهد کرد . حق بیمه این نوع بیمه وابسته به نوع پروژه و ریسک آن و همچنین خسارات احتمالی ، متفاوت است .

بیشتر بخوانید
بیمه درمان تکمیلی

مطالعه بیشتر : آموزش بازاریابی بیمه 

بیمه مسولیت

بر اساس بیمه ی مسولیت ، در اثر ایجاد خسارت برای شخص ثالث ، بیمه گر خسارت را پرداخت می کند . برای مثال این بیمه گذاران ممکن از صاحبان مراکز تفریحی و اقامتی مثل سینما و هتل و… باشند و یا تولید کننده ی محصولی آرایشی بهداشتی بوده و یا در کارهای خدماتی مثل پزشکی مشغول باشند .

امید است بتوانید با توجه به مطالب گفته شده و میزان اموال و دارایی های خود ، بهترین و مناسب ترین بیمه را برای خود برگزینید و از دارایی های خود پاسداری کنید .

بیشتر بخوانید
مشاور تعیین کننده

بیشتر بخوانید : آموزش بیمه عمر 

 

 

پانوشت :

آموزش فروش بیمهآموزش بیمهآموزش بیمه عمرآموزش بازاریابی بیمه  آموزش بازاریابی بیمه عمر  – فروش بیمه فروش بیمه عمربازاریابی بیمهشغل بیمهدرآمد بیمهبازاریابی در صنعت بیمهترفندهای فروش بیمه  اصول فروش بیمهاصول فروش بیمه عمراصول بازاریابی بیمه   – اصول بازاریابی بیمه عمر
بازاریابی بیمه عمرآموزش فروش بیمهآموزش فروش بیمه عمر  تیم سازی در بیمهکیج آموزش بیمه پکیج آموزش فروش بیمه  – بهترین بیمه عمر 
اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید