سبد خرید 0

وبلاگ

بیمه اموال

بیمه اموال

به تحلیل بیمه اموال در سایت آکادمی بیمه می پردازیم .

بیمه اموال یا property insurance

تنوع اموال ما در دنیای کنونی روز به روز بیشتر میشود . همان طور که نگهداری از این اموال ، روز به روز سخت تر میشود و ممکن است این قبیل اموال در اثر خطرات و سوانح از بین روند یا آسیب ببینند ، لازم است تدابیری بیاندیشم که این خسارت را به حداقل رسانده و یا جبران کنیم . در این شرایط بیمه کردن اموال از آینده نگرانه ترین اقدامات است که میتواند خسارت بیمه گذار را تا حدی جبران کند . این اموال شامل اتومبیل ، منزل مسکونی ، کارخانه ، محصولات کشاورزی و دامی و… میباشند .

بیشتر بخوانید
در تصادف زنجیره‌ای مقصر کیست

این نکته لازم به ذکر است که بیمه گذار در پی سود جویی نبوده و آسیب عمدی به اموال خویش برای دریافت بیمه نزند . زیرا هدف از بیمه اموال ، جبران خسارت است نه کسب سود و این عمل سواستفاده از بیمه کننده است .

در ادامه به شرح انواعی از بیمه اموال می پردازیم .

بیشتر بخوانید : آموزش فروش بیمه

بیمه آتش سوزی

بیمه ی آتش سوزی همان طور که از نامش پیداست خسارات ناشی از آتش سوزی را پوشش می دهد . البته این بیمه شامل خسارات مالی است و خسارات جانی را پوشش نمی دهد .

این بیمه هم چنین در کنار پوشش دهی آتش سوزی و صاعقه و انفجار و… خسارات ناشی از برخی خطرات دیگر نظیر سیل ، زلزله ، طوفان ، خسارات ناشی از برف و باران  و… را نیز پوشش می دهد .

بیشتر بخوانید
درآمد بیمه

بیشتر بخوانید : آموزش فروش بیمه عمر 

بیمه باربری

بیمه ی باربری تحت عناوین زیر به سه شاخه تقسم می شود :

  • بیمه ی حمل و نقل دریایی
  • بیمه ی حمل و نقل هوایی
  • بیمه ی حمل و نقل زمینی

این بیمه تامین کننده ی امنیت شغلی در کسب و کارهای وابسطه به صادرات و واردات است . در صورت از بین رفتن بخش یا تمام محصول بیمه گذار و یا برخی قوانین بین المللی در حمل و نقل ، بیمه گر خسارت اموال را پرداخت خواهد کرد .

بیشتر بخوانید
باز خرید بیمه عمر چیست؟

بیمه اموال

بیمه اتومبیل

بیمه گر به موجب بیمه بدنه موظف است هزینه های ناشی از سرقت خودر، آسیب به خودرو مثل شکستن شیشه و یا آتش سوزی و… را پرداخت کند . همچنین در تصادفات و با بررسی کارمندان بیمه ، تمام یا بخشی از هزینه های اتومبیل خود و اشخاص دیگر را می پردازد .

همچنین دارنده ی اتومبیل وظیفه دارد بیمه ی شخص ثالث را ثبت نام کند . در صورتی که  شخصی غیر از راننده دچار آسیب شود ، بیمه گر خسارت آن شخص را پرداخت خواهد کرد .

حتما بخوانید : بازاریابی بیمه عمر 

بیمه کشتی

بیمه ی کشتی برای دارندگان کشتی این امکان را فراهم می کند که در صورت آسیب به بدنه ی کشتی ، سرقت کشتی ، آسیب به سرنشینان و شخص ثالث ، هزینه ها را پوشش می دهد . بیمه ی کشتی برای تمام شناوران اعم از کشتی باربری ، مسافر بری ، تفریحی و… خدمات ارایه می دهد .

بیشتر بخوانید
بیمه ماشین

بیمه هواپیما

بیمه ی هواپیما به تمام اجسام پرنده نظیر هواپیما ، هلی کوپتر و… خدمات ارایه می کند . این بیمه خسارات وارده بر بدنه ی هواپیما و همچنین خسارات شخص ثالث را پوشش می دهد .

بیمه پول

با رفتن بیمه گزار تحت پوشش بیمه ی پول ، بیمه گر متعهد می شود در صورت سرقت و یا از بین رفتن پول ، خسارت ناشی از آن را پرداخت کند . این بیمه به دو دسته ی پول در صندق و پول در گردش تقسیم می شود .

بیشتر بخوانید
بیمه آتش سوزی

پول در گردش که ممکن است در اثر حمل و نقل دچار خسارت شود و پول در صندق که به صورت وجه نقد در بانکها نگه داری می شود و ممکن از در اثر سرقت مسلحانه و یا غیر مسلحانه و یا حتی بر اثر برخی حوادث طبیعی مثل آتش سوزی ، سیل ، انفجار و… از از بین برود .

بیشتر بدانید : اصول فروش بیمه عمر 

بیمه مهندسی

در واقع بیمه ی مهندسی از تنوع زیادی برخوردار است و از اصل های مهم پروژه های پیمانی و صنعتی است . بر اساس این بیمه اگر خسارتی به اموال و ابزار مهندسی وارد شود که وظیفه ی نگهداری آن با مهندسان بوده است ، بیمه گر این خسارت را بعد از اینکه توسط کارشناسان بیمه چک شد ، پرداخت می کند . از ویژگی های این بیمه این است که انواع دستگاه ها و پروژ ها و خطوط تولید می توانند تحت پوشش آن درآیند . همچنین حق بیمه برای بیمه گذار بستگی به نوع پروژه دارد و ممکن است بیمه گر مقدار بالایی برای یک پروژه ی پر ریسک درخواست کند .

  • بیمه تمام خطر پیمانکاران
  • بیمه تمام خطر نصب
  • بیمه تمام خطر مقاطعه کاران
  • بیمه فساد کالا در سردخانه
  • بیمه شکست ماشین آلات
  • بیمه تجهیزات برقی و الکترونیکی
  • بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران
بیشتر بخوانید
بیمه آسانسور چیست؟

……………………………………………………………..

پیشنهاد مطالعه ی بیشتر :

بهترین بیمه عمر

بیمه عمر چیست ؟

…………………………………………………………….

بیمه دام و طیور

به علت عدم آگاهی از حوادث آینده ، بیمه ی دام و طیور برای کسانی که کسب و کار مربوط به دام و طیور دارند این آسودگی  خاطر را به وجود خواهد آورد که خسارات پوشش داده می شوند .

بیشتر بخوانید
جرایم ستاره دار چیست

این نکته قابل ذکر است که همانند دیگر انواع بیمه ، در ایننجا نیز خسارت باید به صورت غیر عمدی باشد و در صورتی که خطایی انسانی ، همانند مصمومیت باعث تلف شدن حیوانات شود ، بیمه آن را پوشش نخواهد داد . برخی از این خسارات همانند بیماری و حوادث طبیعی مثل زلزله ، صاعقه و… هستند .

بیشتر بخوانید
بیمه مسئولیت پزشکان

حتما بخوانید : آموزش بازاریابی بیمه عمر 

بیمه نفت و انرژی

بیمه ی نفت و گاز و پتروشیمی ، ترکیبی جامع از بیمه های باربری ، آتش سوزی و مهندسی است . با توجه به ریسک کاری بالا در پالایشگاه ها و سکوهای نفتی و حمل و نقل و باربری سوخت ، این بیمه در صورت بروز حوادث پوشش  دهی خواهد کرد . حق بیمه این نوع بیمه وابسته به نوع پروژه و ریسک آن و همچنین خسارات احتمالی ، متفاوت است .

بیشتر بخوانید
بیمه موتور سیکلت

مطالعه بیشتر : آموزش بازاریابی بیمه 

بیمه مسولیت

بر اساس بیمه ی مسولیت ، در اثر ایجاد خسارت برای شخص ثالث ، بیمه گر خسارت را پرداخت می کند . برای مثال این بیمه گذاران ممکن از صاحبان مراکز تفریحی و اقامتی مثل سینما و هتل و… باشند و یا تولید کننده ی محصولی آرایشی بهداشتی بوده و یا در کارهای خدماتی مثل پزشکی مشغول باشند .

امید است بتوانید با توجه به مطالب گفته شده و میزان اموال و دارایی های خود ، بهترین و مناسب ترین بیمه را برای خود برگزینید و از دارایی های خود پاسداری کنید .

بیشتر بخوانید
بیمه آسانسور چیست؟

بیشتر بخوانید : آموزش بیمه عمر 

 

 

پانوشت :

آموزش فروش بیمهآموزش بیمهآموزش بیمه عمرآموزش بازاریابی بیمه  آموزش بازاریابی بیمه عمر  – فروش بیمه فروش بیمه عمربازاریابی بیمهشغل بیمهدرآمد بیمهبازاریابی در صنعت بیمهترفندهای فروش بیمه  اصول فروش بیمهاصول فروش بیمه عمراصول بازاریابی بیمه   – اصول بازاریابی بیمه عمر
بازاریابی بیمه عمرآموزش فروش بیمهآموزش فروش بیمه عمر  تیم سازی در بیمهکیج آموزش بیمه پکیج آموزش فروش بیمه  – بهترین بیمه عمر 
اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید