سبد خرید 0

وبلاگ

نحوه بازاریابی بیمه

نحوه بازاریابی بیمه

نحوه بازاریابی بیمه در سایت آکادمی بیمه به تحلیل آن میپردازیم

صنعت بیمه به شدت به رشد مداوم مشتریان خود متکی است. یک آژانس بیمه برای داشتن یک تجارت عالی است زیرا مشتریان شما باید هر سال بیمه نامه های خود را تمدید کنند. این فرصت‌های منحصربه‌فردی را ایجاد می‌کند، زیرا اغلب می‌توانید زیان کوچکی در هزینه‌های جذب مشتری خود متحمل شوید.

بخش چالش برانگیز رشد پایگاه مشتری شماست. آژانس‌های بیمه اغلب با شرکت‌های بزرگ با بودجه‌های بزرگ‌تر علاوه بر رقبای محلی خود رقابت می‌کنند. تقریباً هر ایرانی یک مشتری بالقوه است، زیرا اکثر آنها معمولاً نوعی بیمه دارند – خانه، خودرو، اجاره‌دهندگان یا مشاغل. تعریف و هدف قرار دادن مشتری ایده آل شما در به کارگیری استراتژی بازاریابی دیجیتال برای آژانس های بیمه بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید
بیمه باربری سامان

چکار کنیم که بازاریابی بیمه بهتری داشته باشیم؟

نحوه بازاریابی بیمه

محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنید

اکثر مصرف کنندگان قبل از اینکه پولی برای بیمه نامه خرج کنند، کمی تحقیق می کنند. ایجاد مداوم اطلاعات بیمه با کیفیت بالا و منحصر به فرد در وب سایت شما به طور بالقوه این بازدیدکنندگان کمین را جذب می کند. تجزیه و تحلیل را برای درک اطلاعاتی که مشتریان هدف شما هنگام تغییر به یک آژانس بیمه جدید به دنبال آن هستند، تحقیق کنید. توضیح دهید که کار با آژانس شما چگونه است. به طور مداوم مقایسه نرخ را برای شرکت های بیمه عمده منتشر کنید. وب سایت شما باید مکانی آموزنده باشد که خریداران بالقوه بتوانند برای دریافت تمام اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری به آنجا مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید
بیمه حوادث راننده

 

یک استراتژی سئو را طراحی و اجرا کنید

سئو بخش مهمی از استراتژی بازاریابی بیمه است. آژانس های بیمه بیش از هر زمان دیگری با رقابت روبرو هستند. همانطور که اشاره کردم، آنها اغلب با اپراتورهای ملی و بین المللی، رقبای محلی و تعداد سایت های رتبه بندی به سرعت در حال رشد است و رقابت می کنند. استراتژی‌های سئوی مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای بالا رفتن از رقبای خود و تبدیل شدن به برترین آژانس بیمه در بازار خود اجرا کنید، اما این کار آسانی نیست.

بیشتر بخوانید
جرایم ستاره دار چیست

سئو بسیار پیچیده شده است. این چیزی نیست که مدیر وب سایت شما بتواند به سرعت یاد بگیرد. احتمالاً بهتر است با یک آژانس بازاریابی بیمه مشورت کنید. همچنین یک تعمیر یکباره یا ارزان نیست، اما مزایای آن بسیار بیشتر از تلاش برای رسیدن به آن است. سئو باعث افزایش دید شما در گوگل می شود، که ترافیک ارگانیک ایجاد می کند و در نهایت تماشاگران شما را به رزرو کننده تبدیل می کند. برای موفقیت استراتژی بازاریابی کلی شما بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید
بیمه تکمیلی آزمایش ژنتیک

 

مخاطب هدف خود را مشخص کنید

ایجاد یک استراتژی بازاریابی تا زمانی که مخاطب هدف خود را مشخص نکنید، دشوار است. بسیاری از آژانس‌ها پایگاه مشتریان قدیمی‌تری دارند، بنابراین بسیاری از استراتژی‌های بازاریابی که در گذشته برای به دست آوردن مشتریان جدید استفاده کرده‌اند، دیگر کارساز نیستند.

 

استراتژی های ورود به بازارهای جدید

در یک کسب و کار بزرگ یا کوچک، یکی از پیچیده ترین جنبه های زندگی شرکتی، استراتژی ورود به یک بازار جدید است.

بیشتر بخوانید
بیمه مسافرتی شینگن

 

هدف از بازاریابی بیمه چیست؟

نحوه بازاریابی بیمه

کمک به سازمان‌ها برای ایجاد یک برنامه بازاریابی کاملاً تعریف‌شده و مناسب برای نیازهایشان است.
هدف ما کمک به شکوفایی سازمان ها با بازاریابی مناسب است.
از طریق یک رویکرد چند کانالی در زمینه های روابط عمومی، بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی دیجیتال، رویدادها، بازاریابی دیجیتال، یک برنامه بازاریابی یکپارچه اغلب بهترین رویکرد برای بازاریابی موثر برای هر سازمانی است.

بیشتر بخوانید
بیمه منازل مسکونی

هدف ما ایجاد یک جامعه جهانی از بازاریابان تحصیل کرده از طریق فعالیت های گوناگون است.

 

بازاریاب بیمه کیست؟

نحوه بازاریابی بیمه

درواقع یک شخص که بسیار فن‌بیان عالی و اشراف کامل به اطلاعات بیمه‌ای دارد برای این کار انتخاب می‌شود. وظیفه اصلی بازاریاب بیمه انتقال اطلاعات بیمه‌ای به مشتری‌هاست این شغل بسیار مهم می‌باشد زیرا اگر این شخص اطلاعات کافی را نداشته باشد شرکت بیمه‌ای دچار مشکل و شکست خواهد شد.

بیشتر بخوانید
بیمه تمام خطر پیمانکاران

 

 

افراد از چه طریقی میتوانند بازیاریابی بیمه را انجام دهند ؟

  • شبکه های اجتماعی: افراد میتوانند با انتشار پست های مربوط به بیمه در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام ، تلگرام ، روبیکا و .. انواع مختلف بیمه را توضیح دهند و بیمه ها را بفروشند.
  • تلفن : از طریق تلفن به کسانی که درخواست خرید بیمه را دارند میتوانید برای آنها مشاوره رایگان قرار دهید و بیمه را به آنها بفروشید.
  • آگهی : شما میتوانید با آگهی زدن در روزنامه یا برنامه هایی مثل دیوار یا شیپور بیمه خود را به اشتراک بزارید و بفروشید .
  • رفتن به شرکت یا کارخونه : کسانی که شرکت یا کارخونه دارند باید کارمندان خود را بیمه کنند شما با رفتن به این مکان ها میتوانید با مشاوره دادن به کارفرما بیمه خود را به فروش برسانید.
بیشتر بخوانید
بازاریابی در صنعت بیمه

 

این تاکتیک های بازاریابی تنها تعدادی از استراتژی های مختلف برای متمایز کردن آژانس بیمه شما از مجموعه هستند. کاری که نمی توانید انجام دهید این است که در حاشیه بنشینید و ببینید که وب سایت شما به آرامی در نتایج جستجوی گوگل فرو می رود.

 

سخن آخر

گسترش اینترنت باعث شده است که زمین بازی بازاریابی بیمه دگرگون شود. از این‌رو اغلب بازاریاب‌های بیمه سعی می‌کنند با اتخاذ بهترین استراتژی و همگام شدن با تغییرات، تعداد بیشتری از متقاضیان بیمه‌های مختلف را جذب کنند.

بیشتر بخوانید
سود مشارکت بیمه عمر چیست؟

بر کسی پوشیده نیست که کسب موفقیت در صنعت بیمه به شبکه‌سازی و پایگاه مشتری گره خورده است. تدوین یک استراتژی قدرتمند و مؤثر به شما کمک می‌کند تا توجه مشتریان احتمالی بیشتری را جلب و آن‌ها را به مشتری وفادار تبدیل کنید.

در این یادداشت با یکدیگر  استراتژی و روش مختلف بازاریابی بیمه را مرور کردیم. شما با کمک این استراتژی‌ها یا ترکیبی از آن‌ها می‌توانید گوی رقابت را از سایر نماینده‌های بیمه بربایید.

بیشتر بخوانید
بیمه خویش فرما

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید